Teatrinium Vera | Shirley powraca!!!
Teatrinium
Vera
6 maja 2015

Shirley powraca!!!

Już w tę sobotę 9 maja o g.18:00 zobaczymy monodram „Shirley Valentine” Willy Russella z udziałem łódzkiej aktorki Agnieszki Kowalczyk. 

Shirley Valentine jest kobietą w średnim wieku, nieco zmęczoną monotonią życia u boku niezbyt romantycznego męża. Dzieci opuściły już gniazdko rodzinne. Pewnego dnia przyjaciółka proponuje jej wyjazd do Grecji…

Bohaterka w zaciszu domowym rozważa wszystkie za i przeciw, co prowadzi do swoistego rekonesansu jej życia. Jest to zwyczajna historia opowiedziana w tak zabawny sposób, że mimo dość tragicznych sytuacji, nie można powstrzymać śmiechu.

Monodram kończy się na pierwszej części, w której nie dowiadujemy się, jaką decyzję podjęła Shirley. Zadaniem widzów jest wymyślanie zakończenia i próba realizacji swoich wersji na scenie z towarzyszeniem aktorki.

Jest to bardzo kreatywna zabawa, do której gorąco zachęcamy wszystkich widzów, ale nie „wyciągamy z krzeseł” tych, którzy nie mają ochoty na tego rodzaju eksperyment…

Na koniec zapraszamy do kawiarenki, gdzie można podzielić się refleksjami, porozmawiać z aktorką i zjeść pyszne ciasto!!!